Czym jest SenseBall

Znacznie więcej niż zwykła piłka treningowa

Partner, dzięki któremu stajesz się lepszym graczem

SenseBall to znacznie więcej niż piłka treningowa. SenseBall to neurologiczna strategia, kompletny partner piłkarski, który poprawia Twoje umiejętności piłkarskie i sprawia, że ​​jesteś obunożny. SenseBall poprawia również skuteczność i efektywność działań wszystkich sportowców, dla których szybkie i precyzyjne ruchy nóg są niezbędne (koszykówka, tenis, narciarstwo, piłka ręczna…).

Z SenseBall trenujesz swój mózg, a nie tylko mięśnie. Ta teoria opracowana na Wydziale Psychologii Uniwersytetu w Lund (Szwecja) dostarcza dowodów na to, że cztery tygodnie treningu zsynchronizowanego metronomu poprawiły synchronizację motoryczną i zdolności synchronizacyjne uczestnika oraz wykazały wpływ na wyniki umiejętności piłkarzy.

Powtarzanie określonych ruchów z naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi kinezjologii, biomechaniki, neurologii kognitywnej i neuropsychologii pobudza pamięć mięśniową, co poprawi Twoje wyniki w piłce nożnej. Taka pamięć mięśniowa nie wydarzy się bez ścisłych i ustrukturyzowanych wskazówek.

Oprócz korzyści sportowych należy zauważyć, że CogiTraining i praktyka SenseBall, poprzez rozwój i organizację mózgu, wspomagają naukę w szkole. W ramach naszych badań nad sportem we współpracy z Uniwersytetem w Leuven zaobserwowaliśmy, że po rocznym stosowaniu naszej metody, przeciętnie wyniki dzieci w szkole poprawiły się o 10%, a ich ogólne zachowanie uległo nieznacznej poprawie (spokojniej, lepsza koncentracja) .

Dodatkowo SenseBall ma tę zaletę, że może być używany podczas okresu rehabilitacji. W przypadku większości kontuzji gracz może zachować napięte mięśnie i doskonalić swoją technikę, zarówno w pomieszczeniu, jak i na zewnątrz, z mniejszym ryzykiem nawrotu kontuzji, czy pogorszenia stanu zdrowia.

Zakup SenseBall obejmuje:

PIŁKA TRENINGOWA SENSEBALL

Jej ergonomiczny uchwyt oznacza, że SenseBall może być równie łatwo używany zarówno prawą, jak i lewą ręką. Rękojeść została pomyślana tak, aby umożliwić szybkie dopasowanie długości sznurka do wzrostu zawodnika.

Piłka została zaprojektowana specjalnie do intensywnego użytkowania. Jej rozmiar 3 (obwód od 58 do 60 cm) sprawia, że gracz koncentruje się i eliminuje agresywne, niepotrzebne i niekontrolowane kopnięcia. Tak więc koordynacja gracza i zdolność uczenia się znacznie wzrasta. Piłka nie zawiera PVC, który nie jest zgodny z europejskimi normami REACH, a jedynie TPU, bardziej przyjazną dla środowiska alternatywę.

50 FILMÓW Z ĆWICZENIAMI

Przy zakupie SenseBall otrzymujemy 50 filmów z ćwiczeniami online na Twoim prywatnym koncie. Te filmy stają się coraz bardziej złożone, zgodnie z konkretnymi potrzebami każdego gracza. Każde ćwiczenie zawiera szczegółowe wyjaśnienie, jak wykonać zadanie a także informacje, na których należy się skupić, zarówno jako zawodnik, jak i trener.

Dzięki jego konstrukcji i filmom z ćwiczeniami online, zawodnik trenujący z SenseBall wykonuje średnio 500 000 dotknięć piłki w sezonie, podczas gdy oblicza się, że zawodowy piłkarz we wszystkich meczach i treningach, w których bierze udział, wykonuje maksymalnie 50 000 dotknięć piłki w sezonie.

APLIKACJA MOBILNA

Aby mieć dostęp do ćwiczeń SenseBall gdziekolwiek jesteś (boisko, siłownia, ogród, taras, plaża…), opracowaliśmy aplikację mobilną, do której można uzyskać dostęp poprzez link na Twoim koncie. Dzięki temu będziesz mógł oglądać filmy z ćwiczeniami z pełną swobodą.

Nasze doświadczenie pokazuje, że młodzi zawodnicy uwielbiają trenować z piłką SenseBall i że tradycyjne rozgrzewki, które czasem wydają im się nudne, mogą być korzystnie połączone lub zastąpione sesją SenseBall. Po piętnastu minutach treningu będą już dotykać piłki od 1000 do 1500 razy.

KOMPLETNY PROGRAM DYDAKTYCZNY

Chcemy zagwarantować, że podczas procesu uczenia się wystąpią neurologiczne zmiany korzystne dla mózgu. Dlatego podczas wszystkich szkoleń należy przestrzegać szeregu zasad dydaktycznych i organizacyjnych.

Nasze ćwiczenia SenseBall są zgodne z wieloma biomechanicznymi (posturologicznymi), kinezjologicznymi, neurofizjologicznymi i kognitywnymi zaleceniami neurologicznymi.

Postępując zgodnie z metodologią krok po kroku, którą zapewniamy na Twoim prywatnym koncie, osiągniesz swoje cele i wydobędziesz ze swoich umiejętności to, co najlepsze.2 WIDEOKONFERENCJE Z MICHELEM BRUYNINCKXEM

Zakup SenseBall obejmuje dwie jednogodzinne wideokonferencje o SenseBall i CogiTraining. Michel Bruyninckx, projektant i promotor SenseBall i CogiTraining, jest często proszony o prowadzenie seminariów na całym świecie. Na ostatniej dorocznej konferencji NSCAA (National Soccer Coaches Association of America) zaprosiło go do szczegółowego wyjaśnienia zasad i korzyści płynących z praktyki SenseBall i metody CogiTraining.

Jeśli jesteś trenerem lub koordynatorem technicznym, te dwie wideokonferencje pozwolą Ci zapoznać się z kluczowymi koncepcjami CogiTraining i opanować zasady SenseBall, aby Twoi zawodnicy mogli zoptymalizować ich wykorzystanie.

One hour seminar video with michel bruyninckx
Kup teraz SenseBall! KUP TERAZ
  • 1 Doskonała dwunożna wydajność młodego piłkarza
  • 2 Znaczny wzrost posiadania i kontroli nad piłką
  • 3 Szybsze i dokładniejsze podawanie piłki
  • 4 Lepsza percepcja i koordynacja
  • 5 Formułuje i wymusza prawidłową pozycję ciała