Metoda

Oficjalny SenseBall metody CogiTraining

SenseBall to kluczowy element metody treningu piłki nożnej CogiTraining.

SenseBall – CogiTraining – Real Madrid

CogiTraining to metoda treningowa opracowana przez Michela Bruyninckxa. Metoda ta jest wynikiem ponad 10 lat badań i wdrażania w ramach badania sportowego we współpracy z Uniwersytetem w Leuven w Belgii.

Michel Bruyninckx i personel CogiTraining często otrzymują prośby z całego świata o nauczanie metody CogiTraining i praktyki SenseBall w profesjonalnych klubach i stowarzyszeniach piłkarskich.„Piłka nożna to gra, w którą grasz głową, nogi są tylko po to, aby ci pomóc”
- Dennis Bergkamp

Widzimy mózgiem, nie oczami

W latach 2000-2011, we współpracy z Uniwersytetem w Louvain, Michel Bruyninckx opracował zarówno metodę treningową, skoncentrowaną na funkcjonowaniu mózgu, zwaną CogiTraining, jak i jej kluczowe narzędzie „SenseBall”, oraz przeszkolił próbkę 200 młodych graczy (140 chłopców i 60 dziewcząt).

Na początku dzieci te nie były wyjątkowe, ani technicznie, ani sportowo. Byli po prostu młodymi zawodnikami z okolicy, którzy pasjonowali się piłką nożną i grali w piłkę w małych lokalnych klubach w weekendy.

SenseBall – CogiTraining - Canada

Niemniej jednak 6 z tych 140 chłopców grało w męskiej reprezentacji Belgii (wśród nich Dries Mertens i Steven Defour, którzy grali na Mistrzostwach Świata 2014 w Brazylii) i 50% kobiet, które są głównymi członkami kobiecej reprezentacji. Reprezentacja Belgii w piłce nożnej wyszła z tego sportowego programu szkoleniowego.

To niesamowity wynik, jeśli weźmie się pod uwagę, że Belgijska Federacja Piłki Nożnej ma zaledwie 400 000 zarejestrowanych zawodników (375 000 mężczyzn i 25 000 kobiet). Innymi słowy, metoda CogiTraining i SenseBall dowiodły swojej zdolności do trenowania najlepszych graczy z ograniczonej liczby graczy, z których wielu nie było naturalnie uzdolnionych od samego początku. CogiTraining i SenseBall maksymalizują trening zawodników za pomocą ćwiczeń, które poprawiają organizację mózgu, umożliwiając tym samym szybsze podejmowanie decyzji i większą dokładność ruchów. Zawodnicy są w stanie lepiej przyswoić sobie podstawowe elementy dzisiejszej piłki nożnej: szybkość widzenia, szybkość podejmowania decyzji, szybkość wykonania.

Codzienna praktyka SenseBall (20 minut dziennie) umożliwia młodemu sportowcowi dotknięcie piłki około 500 000 razy w roku (podczas gdy profesjonalista, który trenuje w „tradycyjny” sposób, dotknie jej tylko około 50 000 razy!). Co najważniejsze, zawodnicy grają w perfekcyjny sposób dwustronny (50% prawa stopa; 50% lewa stopa), co tworzy kompletnego dwunożnego zawodnika.

Nabycie tej szybkości (szybkość widzenia, szybkość podejmowania decyzji, szybkość wykonania) wynika m.in. z tego, że SenseBall opiera się na koncepcji bilateralnej aktywności. Podczas sesji treningowej zawodnik używa (plus-minus 2%) lewą stopę tyle razy, ile prawą i porusza się w lewo/prawo oraz do tyłu/do przodu w przestrzeni w sposób zrównoważony.

Oprócz aspektu sportowego należy zauważyć, że CogiTraining i praktyka SenseBall poprzez rozwijanie i organizowanie mózgu usprawniają naukę w szkole. Z naszych badań na Uniwersytecie w Leuven zaobserwowaliśmy, że po rocznym stosowaniu naszej metody, średnie wyniki dzieci w szkole poprawiły się o 10%, a ich ogólne zachowanie uległo nieznacznej poprawie (spokój, lepsza koncentracja).

Specjalne ćwiczenia pozwalają również na praktyczne zastosowania poza światem sportu, takie jak rehabilitacja fizjoterapeutyczna wad postawy u dzieci i młodzieży. Przyczynia się również do leczenia ADHD, walki z zaburzeniami poznawczymi i zanikiem mięśni u osób starszych.

Nieustannie otrzymujemy prośby o kursy CogiTraining i SenseBall. Z tego powodu zdecydowaliśmy się oferować kursy szkoleniowe w naszych zakładach (w Belgii), a także indywidualne kursy szkoleniowe w Państwa zakładach (na całym świecie).

Kup teraz SenseBall! KUP TERAZ

CogiTraining i praktyka SenseBall zostały zastosowane w:

Elitarna szkółka piłkarska belgijskiej federacji i Uniwersytetu w Leuven, , która wyprodukowała między innymi:
Dries Mertens, SSC Napoli, reprezentacja Belgii
Steven Defour, Burnley FC, reprezentacja Belgii, zdobywca belgijskiego złotego buta
Omar El Khadouri, SSC Napoli, reprezentacja Maroko

R.S.C. Anderlecht, Belgia (w pełni zintegrowany z programami szkoleniowymi).
W sezonie 2012-2013 U21 – U19 – U17 – U15 – U12 zdobyły mistrzostwo Belgii oraz turnieje na najwyższym poziomie w Europie: Viareggio Cup, Aegon Future Cup Ajax Amsterdam, Premier League Cup.

Real Madryt, Spain, Hiszpania, na zaproszenie José Mourinho

Akademia Aspire, Doha, Qatar

Narodowe Centrum Olimpijskie Papendal, , Holandia, dla profesjonalnych holenderskich trenerów

CBV Pro Coaches Football Association, Holandia, Leo Beenhakker, Dennis Bergkamp, Wim Kieft, Frank de Boer, itd.

AC Milan, Włochy, jako członkowie personelu technicznego i metodologicznego

Wiele drużyn młodzieżowych profesjonalnych klubów piłkarskich: FC Nantes, LOSC Lille, Sporting Kansas City, AS Monaco, Willem II, KRC Genk, SV Zulte Waregem, RCSC Charleroi, APOEL Nicosie, etc.
  • 1 Doskonała dwunożna wydajność młodego piłkarza
  • 2 Znaczny wzrost posiadania i kontroli nad piłką
  • 3 Szybsze i dokładniejsze podawanie piłki
  • 4 Lepsza percepcja i koordynacja
  • 5 Formułuje i wymusza prawidłową pozycję ciała