Referencje

Co profesjonalni piłkarze mówią o SenseBall

R.S.C. Anderlecht

R.S.C. Anderlecht

Dirk Gyselinckx, koordynator techniczny Elite Youth dla wszystkich drużyn młodzieżowych RSC Anderlecht w latach 2005-2014

«W Anderlechcie używamy SenseBall w kategoriach wiekowych „Złoty wiek”. Ci zawodnicy używają SenseBall podczas tygodniowych treningów i otrzymują ćwiczenia do wykonania w domu. Są również zobowiązani do przyniesienia go na mecze w weekend. Kiedy nie grają, zamiast siedzieć na ławce i oglądać mecz, ćwiczą w pobliżu boiska, aby poprawić swoje zdolności. Podczas treningów zawsze wykonują 10 ćwiczeń po 100 powtórzeń (50 razy każdą stopą). Po kilku sesjach wdrażamy muzykę, a po sześciu tygodniach wprowadzamy innowacje wdrażając nowe ćwiczenia. Najważniejszym powodem, dla którego RSC Anderlecht używa SenseBall, jest chęć stworzenia doskonałych dwunożnych graczy. Gracze uwielbiają SenseBall, a wyniki można zobaczyć co tydzień na boisku».
Axel Witsel - SenseBall Brand Ambassador in China

Axel Witsel - AMBASADOR MARKI SENSEBALL W CHINACH

Reprezentant Belgii, grał w Standard Liège, Benfice, Zenit Sankt Petersburg, Tianjin Quanjian, obecnie w Borussii Dortmund

«Nawet dla mnie, który jest profesjonalistą, SenseBall pozwala poprawić moje mistrzostwo w piłce obiema stopami i przyspieszyć podejmowanie decyzji. Żałuję, że nie odkryłem tego młodo. Trening SenseBall musi być uwzględniony we wszystkich klubach piłkarskich. Praktyka SenseBall zapewnia najwyższą jakość gry».
AC Milan

AC Milan

Cristian Brocchi, trener AC Milan Primavera

«AC Milan przedłużył swój wyłączny kontrakt na Włochy z CogiTraining-SenseBall na trzeci sezon. Spektakularny postęp, jaki odnotowały ich zespoły młodzieżowe od czasu pracy z programem, sprawił, że wybór ten był łatwy. AC Milan Primavera, drużyna klubu do lat 19, pokonał Real Madryt w finale Międzynarodowego Turnieju Hamdana Bin Mohammeda 2015 w Dubaju. Podczas konferencji prasowej po turnieju, Cristian Brocchi, trener AC Milan Primavera powiedział: Sukces i jakość gry naszego zespołu są w dużej mierze wynikiem metody CogiTraining-SenseBall, której nauczył mnie Michel Bruyninckx i którą aplikuję z moja grupa».
Dries Mertens

Dries Mertens

Reprezentant Belgii, grał w FC Utrecht, PSV Eindhoven, a teraz jest w SSC Napoli. Wybrany wśród 20 najlepszych graczy w Europie w 2011 roku przez hiszpańską gazetę sportową Marca

Sport Voetbal Magazine: «W Leuven Football Academy byłeś szkolony przez Michela Bruyninckxa, trenera, którego poznałeś już na poprzednich obozach treningowych. Bruyninckx szkoli młodych graczy w innowacyjny sposób; używa nawet muzyki podczas swoich treningów. Co on właściwie robi?»

Dries Mertens: «Wszyscy gracze otrzymali piłkę nożną na końcu sznurka z rączką, trzeba było trzymać za rączkę, żonglować i kopać piłkę na stałe obiema stopami. Jestem przekonany, że dzięki tym ćwiczeniom opanowałem grę obiema stopami. Czasami robiliśmy ćwiczenia w rytm muzyki, więc muzyka zachęca graczy do utrzymywania tego samego rytmu. Te sesje szkoleniowe są nie do przecenienia! Są bardzo trudne i wymagające. I nikt nie mógł zgubić rytmu!».
FC Metz

FC Metz

Bertrand Antoine, odpowiedzialny za szkolenie wstępne FC Metz

«Szczególnie używam SenseBall z graczami w wieku 13-14 lat, którzy doświadczyli szybkiego i destrukcyjnego wzrostu. Mają problemy z koordynacją, a SenseBall pozwala im to naprawić. Pracujemy również nad postawą, górną częścią ciała, wykorzystaniem słabszej stopy… Wśród 7-12-latków pomaga w koordynacji i motoryce. W przypadku starszych zawodników służy do synchronizacji, zbierania informacji. Dla mnie SenseBall musi być częścią materiału edukacyjnego trenera».
Corrado Colombo

Corrado Colombo

Corrado Colombo, Były zawodowy piłkarz z Atalanty, Bari, Brescii, Interu, Sampdorii, Turynu, Werony i Pistoi - reprezentacji U20, U21 (ponad 100 bramek zdobytych w karierze).

«Używam SenseBall do uczenia moich zawodników koncentracji, koordynacji i rozwijania umiejętności technicznych przy użyciu obu stóp».
FC Lugano

FC Lugano

Teodoro Palatella, dyrektor Akademii FC Lugano

«FC Lugano ma na celu stworzenie akademii piłkarskiej na najwyższym poziomie, której celem jest rozwój profesjonalnych graczy, którzy mogą rywalizować w najlepszych szwajcarskich i europejskich klubach piłkarskich. Współczesne spojrzenie na grę w piłkę nożną, które opiera się na posiadaniu piłki i nowoczesnych zasadach gry, musi ukształtować inteligentnego gracza. Z tego powodu Akademia FC Lugano praktykuje metodę CogiTraining-SenseBall od połowy 2017 roku, uzyskując doskonałe wyniki swoich zawodników z technicznego, poznawczego, a także akademickiego (występy w szkole) punktu widzenia».
Wesley Sneijder

Wesley Sneijder

Reprezentant Holandii, grał w Ajaks Amsterdam, Real Madryt, Inter Milan i Galatasaray

«W wieku 7 lat, podobnie jak wszyscy inni młodzi gracze w Ajaksie, dostałem piłkę nożną na sznurku, z którą mogłem ćwiczyć w domu. „Musisz trenować każdego wieczoru obiema stopami” mówił trener i tak właśnie robiłem. Nie tracąc ani jednego wieczoru. Dzisiaj czerpie korzyści z tych wszystkich dodatkowych sesji treningowych».
Faris Haroun

Faris Haroun

Reprezentant Belgii, grał w KRC Genk, Germinal Beerschot, Middlesbrough, Blackpool FC

«SenseBall bardzo pomógł mi zostać zawodowym piłkarzem. Moje pierwsze wrażenie było takie: po co kopać piłkę nożną na końcu sznurka? Teraz wiem, jak cenny był i mogę go tylko polecić każdemu, kto chce poprawić swoją technikę. Kiedy zaczynałem w Leuven Football Academy, używałem dla gry tylko lewej stopy. Dziś równie dobrze potrafię grać obiema stopami».
Milan Ladies

SSD Milan Ladies

Mario Reggiani, trener pierwszej drużyny piłkarskiej Milan Ladies

«W praktyce piłkarskiej widać postęp technologiczny i pojawianie się nowego sprzętu. Mówimy o SenseBall, który jest obecny w codziennym treningu naszych drużyn we wszystkich kategoriach wiekowych. SenseBall może być używany zarówno do ćwiczeń podstawowych, jak i do ćwiczeń wyczynowych. Ważny sprzęt poprawiający koordynację, rytm, szybkość itp., trenujący zarówno część fizyczną, jak i psychiczną; i bez ograniczeń wiekowych. Dzięki SenseBall możesz wykonać poważny trening w zabawny sposób i opracować grę najwyższej jakości».
AS Génération Foot

AS Génération Foot

Olivier Perrin, dyrektor generalny Génération Foot Academy

«W naszej akademii trenują zawodnicy w wieku od 12 do 20 lat. Nasza drużyna seniorów (AS Generation Foot) gra w Premier League w Senegalu. Jest aktualnymi mistrzami Senegalu i będzie rywalizować w Lidze Mistrzów CAF (Afrykańska Liga Mistrzów). Nasi zawodnicy trenują SenseBall od 4 sezonów. SenseBall to doskonałe narzędzie do poprawy kontroli nad piłką i słabej stopy. Oprócz aspektu zabawy dla najmłodszych graczy, trening SenseBall daje graczom lepszą znajomość ich stóp. Jest to szczególnie przydatne u chłopców, którzy przychodzą do klubu i mają lukę w umiejętnościach».
Kup teraz SenseBall! KUP TERAZ

Co prasa mówi o SenseBall i metodzie CogiTraining

The Herald Scotland

The Herald Scotland

«Rangers ogłosili specjalny program treningowy dla graczy Akademii w domu w związku z zamknięciem ligi krajowej. Dyrektor sportowy Ross Wilson i szef akademii Craig Mullholland ujawnili plany za pośrednictwem Rangers TV. Aby zapewnić młodym graczom rozwój w ciągu najbliższych kilku miesięcy, Rangers udostępnią młodym graczom szereg zasobów. Rangers mają również wprowadzić program SenseBall, który pomaga rozwijać mózg przy pomocy piłki nożnej i poprawiać umiejętności, pomagając także młodym ludziom stać się dwunożnymi».
Onze Mondial

Onze Mondial

«Mądrze grać w piłkę nożną. To wyzwanie podjęte przez CogiTraining-SenseBall, metodę treningu piłkarskiego, która sprawdziła się w świecie futbolu, od Belgii do AC Milan. Skoncentruj się na formule, która ujawniła wiele talentów».
South China Morning Post

South China Morning Post

«„Możemy pomóc spełnić marzenie Xi Jinpinga” – czy to narzędzie [SenseBall] może odblokować ambicje Chin na Mistrzostwa Świata? Trenujący piłkarz dotyka piłki od 100 do 200 razy, ale dzięki temu możesz dotknąć piłki 1000 razy dziennie. Powiedziałbym, że to jak golf. Kiedy chcesz nauczyć się grać, wystarczy uderzyć, uderzyć, uderzyć. Im więcej dotknięć, tym lepiej” – powiedział Dries Mertens. Były faworyt chińskiej Super League, Axel Witsel, teraz z liderką niemieckiej Bundesligi Borussią Dortmund, używał tego narzędzia ze swoimi kolegami z drużyny Tianjin Quanjian, w tym Alexandre Pato i Anthony Modeste».
Walfoot.be

Walfoot.be

«Obecność Axela Witsela w Chinach pozwala SenseBall zająć się tym rynkiem, który absolutnie chce stać się profesjonalistą: pomocnik Tianjin Quanjian jest teraz ambasadorem SenseBall w Chinach, gdzie jego produkty będą wkrótce dostępne, podobnie jak w Belgii. Sam gracz jest przekonanym użytkownikiem: „Nawet dla mnie, który jest profesjonalistą, SenseBall pozwala poprawić moje mistrzostwo w piłce obiema stopami i przyspieszyć podejmowanie decyzji. Żałuję, że nie odkryłem tego młodo. Trening SenseBall musi być uwzględniony we wszystkich klubach piłkarskich. Praktyka SenseBall zapewnia najwyższą jakość gry”. Rozwój SenseBall w Azji został powierzony firmie Asia-Euro Consultancy, mającej siedzibę w Hongkongu i kierowanej przez Patrice’a Thysa, byłego prezesa i dyrektora generalnego AB InBev w Azji».
Le Soir

Le Soir

«Firma SenseBall oferuje treningową piłkę nożną połączoną z uchwytem za pomocą liny. Opracowany przez trenera Michela Bruyninckxa w ramach programu badawczego na UCL, SenseBall pozwala młodym graczom (w wieku od 6 do 18 lat) stać się obunożnymi i nabyć całą serię automatyzmów. Ta piłka (połączona z metodą i ćwiczeniami online) jest obecnie używana w wielu młodzieżowych belgijskich akademiach piłkarskich (Anderlecht, Genk, Ostenda, Charleroi...) i międzynarodowych (AC Milan, FC Metz, AS Monaco…)».
VTM Nieuws

VTM Nieuws

«Wczoraj Expo Goal! The Football Experience zorganizował w Nekkerhal Mechelen wyjątkowy trening piłkarski. Red Flame Imke Courtois i światowej sławy trener piłki nożnej Michel Bruyninckx zainicjowali SenseBall, wyłącznie dla dziewcząt. Coraz więcej profesjonalnych klubów piłkarskich, takich jak AC Milan, FC Metz, Lille, Anderlecht, KRC Genk i Juventus trenuje z SenseBall. Dries Mertens, ale także były zdobywca Złotego Buta Sven Kums, są dobrymi przykładami belgijskich graczy, którzy trenowali z SenseBall w młodym wieku i nadal czerpią nagrody».
Vestiaires

Vestiaires

«Odpowiedzialny za wstępne szkolenie w FC Metz, Bertrand Antoine jest od tego sezonu edukatorem-referencją dla ustanowienia CogiTraining w klubie Moselle, od szkoły piłkarskiej do drużynę rezerwową. Vestiaires, francuski magazyn dla nauczycieli i trenerów piłki nożnej, chciał dowiedzieć się więcej na temat tej metody treningu piłkarskiego, która została już przyjęta przez Anderlecht i AC Milan».
Le Soir

Le Soir

«Ci, którzy oglądali ceremonię otwarcia Mistrzostw Świata FIFA, będą mogli obserwować tę dziwną choreografię: dzieci bawiące się piłką nożną na sznurku (linie). Trochę jak dżoker. Te piłkarskie kroki taneczne były cudownie – i szybko – zsynchronizowane z rytmem orkiestry symfonicznej. Za tym osiągnięciem stoi Belg: Michel Bruyninckx, trener reprezentacji międzynarodowej. Ta zabawna piłka nożna nazywa się SenseBall i jest jednym z narzędzi używanych przez Bruyninckxa do rozwijania umiejętności młodego piłkarza zgodnie z kluczową zasadą: wszystko zaczyna się od mózgu! A jego metoda się opłaca. Stosowana przez około siedem lat w klubie piłkarskim Anderlecht metoda pozwoliła drużynie młodzieżowej pokonać swoich angielskich lub hiszpańskich kolegów; przyszłych mistrzów najlepszych klubów na świecie».
CNN.com

CNN.com

«AC Milan, klub, który 18 razy zdobył mistrzostwo Włoch i 7 razy Ligę Mistrzów, na nowo zastanawia się nad swoją młodzieżową strukturą organizacyjną. Od teraz personel AC Milan chce wykorzystywać moc mózgu. Aby to zrobić, zwrócili się do dwóch Belgów – byłego trenera Standard de Liège, José Rigi, i młodzieżowego trenera Michela Bruyninckxa – aby pokierować rozwojem klubu młodych piłkarzy».
Sports Illustrated

Sports Illustrated

«Geoff Noonan, koordynator w Fulham Academy dla graczy w wieku od 7 do 11 lat, po spotkaniu z Bruyninckxem na konferencji w maju zdecydował się zamówić 150 sztuk piłki SenseBall dla swoich piłkarzy. «SenseBall pomaga otworzyć biodra, jest dobry do dośrodkowania, woleja i do poprawy słabszej stopy zawodnika. Umożliwia również dzieciom treningi w domu i pomaga im zrównoważyć prawą i lewą stronę ciała. Idea treningu w domu jest naprawdę przydatna – straciliśmy kulturę, w której dzieci spontanicznie rozgrywają między sobą mecze, a SenseBall zapewnia sposób, by to zastąpić».
BBC Sport

BBC Sport

«Kiedy Germinal Beerschot i ofensywny pomocnik Belgii Faris Haroun zaczęli trenować z Michelem Bruyninckxem, nie mógł kopnąć piłki lewą nogą. Dwa lata później jego klub, Racing Genk, myślał, że jest lewonożny».
Kup teraz SenseBall! KUP TERAZ
  • 1 Doskonała dwunożna wydajność młodego piłkarza
  • 2 Znaczny wzrost posiadania i kontroli nad piłką
  • 3 Szybsze i dokładniejsze podawanie piłki
  • 4 Lepsza percepcja i koordynacja
  • 5 Formułuje i wymusza prawidłową pozycję ciała